Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/administ/public_html/common.php on line 259

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/administ/public_html/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/administ/public_html/common.php on line 259
:: View topic - Czujnik połozenia wałka rorządu E46 328 strona wylotowa
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Czujnik polozenia walka rorzadu E46 328 strona wylotowa
Author Message
kranik77

Model: E46 328
Posted:    Czujnik połozenia wałka rorządu E46 328 strona wylotowa [ !!! ]

Witam wszystkich miłośników marki BMW.
Mam mały problem, ponieważ wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu w mojej e46 328 i od wymiany mam falowani obrotów jak silnik sie rozgrzewa. Potem wszystko jest OK. dzwoniłem do wszystkich serwisów jakie są możliwe i początkowo wszyscy twierdzili że nie trzeba zgrywać nowego sterownika po wymianie, jednak na ulotce (dołączona do czujnika) pisze wyraźnie że przy numerze vanosa xxxxxxxxx a taki jest u mnie należy na nowo zaprogramować sterownik.
Samochody po 26.06.1998 nie maja już tego problemu. Niestety mój jest produkcji xx.02.1998.
Teraz mam taką prośbę do użytkowników modelu e 46 328, rocznik 1999 i młodsze czy była by taka możliwość aby spotkać się w marco serwis któregoś dnia po to abym mógł zgrać program z czyjegoś samochodu do mojego. Oczywiście po sprawdzeniu sterownika silnika czy pasuje.
Z góry dziękuje za odp.
Czujnik zakupiłem oryginał poprzez Marco Serwis w Kielcach.

biedron

Model: E61 530d i E39 520i
Imię: Michał
Posted:     [ !!! ]

Na początek to bym radził omijać Marco Serwis. Słyszałem kilka złych opinii o nich, sporo ludzi twierdzi że nie znają się na rzeczy :(

Dylek
Grill squad
Grill squad

Model: e36 Coupe 323i
Imię: Łukasz

Kontaktuj się z DamianemTSK on ma namiary na czarodzieja od BMW może Ci pomoże.

Damiantsk

Model: E38
Imię: Damian

Jeśli chcesz kolego to dam Ci numer tel i dokładny adres, lub Cie zaprowadze do niego jeśli chcesz . on powinien Ci pomoc bo zajmuje się głównie elektryką BMW

kranik77

Dzięki z góry za zainteresowanie moim tematem.
Jeśli jest taka możliwość to bardzo proszę o numer tel do tego kolesia. Moze będzie miał odpowiednie oprogramowanie. Z góry dziękuje

Damiantsk

Wysłałem Ci na priv :smile:

kranik77

Damiantsk, dzięki za namiary na kolesia. Byłem dziś (tzn wczoraj bo już jest po 24:) u niego i widać że koleś zna się na rzeczy. Do tego ma konkretny program, taki co używają w serwisie ASO. Dowiedziałem się że mapy nie muszę zgrywać bo posiadam najnowszą co do mojego modelu jaka wyszła. Ktoś musiał już programować w Niemczech na całe szczęście. Zrobił mi ponowną adaptację wszystkich czujników w silniku. Wygląda to tak że kasuje pamięć w sterowniku silnika a potem komputer programuje sobie sam wszystkie czujniki.
Mam nadzieję że problem będzie rozwiązany. Sprawdzę dopiero po nocy jak silnik będzie zimny.

Damiantsk

No to czekam na rezultat :razz: będziemy wiedzieć czy na pewno dobrze jest go polecać bo ja u niego to z pierdołami zazwyczaj byłem albo coś kupić bo handluje częściami od BMW , w każdym bądź razie złej opinii o nim nie słyszałem

kranik77

Oczywiście wszystko w porządku. Silnik pracuję jak należy :big_smile: :smile: :big_smile: :smile:
Wrzuciłem filmiki może komuś się przydadzą bo przyznam szczerze że ja borykałem się z tym problemem jakieś 5 miesięcy. I dzwoniłem do serwisów w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i oczywiście Marco Serwis-Kielce. Nikt nie umiał sobie poradzić z tym problemem. W Krakowie chcieli mi zgrać na nowo mapę silnika za 500zł!!!!
Następnym razem cena wynosiła 300zł bo posiadam samochód stary z 1998roku.
A trzecim razem 400zł i na moją odpowiedzialność hahahaha. Po prostu ŻAL.
Adaptacja na nowo czujników trwała jakieś 3 min :smile:

Linki do filmików:
http://www.youtube.com/watch?v=7ZvUSSiZ9s0 cz1
http://www.youtube.com/watch?v=fvK10dP7cyY cz2

dzięki jeszcze raz za namiary i pomoc :smile:

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum